سومین کنگره‌ی بین‌المللی “سلول‌های‌بنیادی و پزشکی‌بازساختی” در چارچوب کنسرسیوم MashhadStemCells  به همت سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی، دانشگاه فردوسی مشهد، پژوهشگاه رویان، انجمن ملی ژنتیک ایران ، دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری مشهد در محل سالن همایش‌های دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد در تاریخ  25 و 26 فروردین ماه 1399 در شهر مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

دکتر مریم مقدم متین، دبیر علمی این کنگره با اعلام این خبر افزود، این رویداد علمی میزبان اساتید و متخصصان علوم پایه و بالینی پزشکی از داخل و خارج از کشور در زمینه تحقیقات سلولهای بنیادی، کارآزمایی بالینی درمان‌های مبتنی بر سلول، ژن درمانی و فراورده های عاری از سلول )اگزوزوم( می باشد. استاد دانشگاه فردوسی‌مشهد افزود، با هماهنگی انجام شده با انجمن ژنتیک ایران، این کنگره روزهای پیشین چهارمین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره ملی ژنتیک تهران برگزار میشود تا امکان بهره‌مندی متقابل دو کنفرانس علمی فراهم آید.

مدیر گروه پژوهشی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی جهاددانشگاهی خراسان رضوی ویژگی ممتاز این نوبت برگزاری این کنگره را نشستهای علمی و تخصصی در حوزه اقتصاد سلول درمانی و گردشگری سلامت دانست.

وی اشاره کرد به همین دلیل شهرداری مشهد نیز به جمع برگزارکنندگان اضافه شده است.

لازم به توضیح است سلسله رویدادهای MashhadStemCells از سال 1390 آغاز شده و تاکنون 4 کنگره ملی و بین المللی، 7 کنفرانس علمی و چندین کارگاه آموزشی و همچنین یک دوره مدرسه تابستانی )با عنوان طراحی کارآزمایی بالینی با محوریت سلول درمانی( برگزار شده است.

ضمنا ثبت نام و ارسال خلاصه مقاله از 9 دی ماه 1398 آغاز خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت mashhadstemcells.com مراجعه فرمایید.